arrowصفحه اصلي
پیام مرجع عالیقدرحضرت آیت الله سیدعلی محمددستغیب درحمایت ازبیانات آیت الله هاشمی رفسنجانی چاپ ايميل

بسمه تعالی

قال الله تعالی: (ابلّغکم رسالات ربّی و انا لکم ناصحٌ امین)اعراف68

حضور محترم حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام راحل (رحمة الله ) و انقلاب اسلامی ایران

نصایح خیر خواهانه جنابعالی در نماز جمعه تهران در روز بیست و ششم تیر ماه را همه شنیدند و آنچه پیش آمده از نگرانی بسیاری از مردم این سرزمین که همه مسلمان و دوستداران اهل بیت پیغمبر اسلام (صلی الله علیه و آله) هستند بازگو کردید . و رنجش خاطر آن عده کثیر از مردم را تذکر دادید. ما شاهد ضرب و شتم مردم بی دفاع بخصوص دانشگاهیان بودیم. پر کردن زندان ها و باز جوئی های آنچنانی که بر کسی پوشیده نیست.

 شما پیشنهادهای خوبی برای التیام نسبی دادید، آزادی همه ی زندانیان ، دلجوئی از آنها و خانواده آنها و اینکه بتوانند آزادانه حرف منطقی خود را بزنند و همچنین رسانه های جمعی قضاوت یکطرفه نداشته باشند.

   این جانب عرض می کنم از گذشته تا به امروز مردم پشتیبان فقهاء عدول بوده اند. بکار بردن سلاح سرد و یا احیاناً گرم و زندان برای مقلّدین آقایان و دوستداران اسلام  و روحانیت یعنی برگشت از دین و تنها ماندن ،و این نه تنها نفعی ندارد که ضرر هم خواهد داشت و معنی حفظ نظام این نیست و این گونه نمی شود اسلام و انقلاب را حفظ کرد. این قبیل رفتارها دور نمودن مردم از نظام و اسلام است. آمریکا ، روسیه ، چین و هر ابرقدرت دیگری هیچگاه دوست ما نبوده و در آینده هم نخواهند بود . خیر در دوستی و همدلی با مردم است . این جانب آنچه از سخنان حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی شنیدم خیر خواهانه بود . نهیب دادن به ایشان و هتک حرمت ایشان به خاطر سخنان حق جایز نیست .

   به هر حال لازم است به خواسته های منطقی دوستداران امام و انقلاب آقایان میرحسین موسوی و حجت الاسلام و مسلمین کروبی و محسن رضایی که عده ی بسیاری به آنها رأی داده اند گوش فرا داد که یقینا با دوستی بسیاری از مردم مواجه خواهیم شد. ضمنا متذکر می شوم تاریخ مسلمین به خصوص شیعه شهادت می دهد که تا به امروز مرجع و ملجأ مردم ،علما و مراجع بوده اند ،لذا قلم و بیان خیرخواهانه و حق طلبانه مراجع و علما ،باید مستمر بر این معنا باشد تا هیچ شائبه ی جدایی مراجع و علما از مردم حاصل نشود.

سید علی محمّد دستغیب

29/4/88         

 

 
< بعد   قبل >
نمونه ای از استفتائات
ravayat 03.jpg
جديدترين استفتائات
china top travel
یادی از شهدای حوزه

جناب حجت الاسلام شهید محمد کاظم هاشم پور: 

احساس می کنم که کاری نکرده ام و دستم خالی است، افسوس که عمرها گذشت و می گذرد امّا انسان ها کاری نکردند و نمی کنند، چه خوب است آدم با زندگی در دنیا خود را به خدا مأنوس کند، از لحظه لحظه ی عمرش استفاده نماید و همه چیز و همه کار را در راه اصلی یعنی نزدیکی به خدای بزرگ بخواهد. باید متوجّه بود اساس پیروزی، توجّه انسان است، توجّه به فنای دنیا، به بقای آخرت، به گذشت ایّام و گذرایی عمر، باید توجّه داشت که همه چیز تمام می شود و فقط انسان می ماند با اعمالش، روزها می گردد و مهلت و فرصت زندگی گرفته می شود، باید معمّای زندگی را حل کرد، سفری طولانی از سفیدی قنداق تا سفیدی کفن. باید در زندگی به حقایق سرنوشت ساز عالم پی برد، این که برای چه خلق شده ایم، چرا زندگی می کنیم، کجا باید برویم و چه باید بکنیم، با علم به این حقایق عظیم إن شاء الله سرنوشت خود را نیکو کنیم، باید به خدا روی آوریم، دست نیاز به سوی او دراز کنیم و طلب هدایت و موفّقیت نماییم.

 
مطلب مهم

براي استفاده از صفحه پرسش و پاسخ مخصوص خودتان و بعضي از بخش هاي دیگر پايگاه الهادی بايد عضو شويد.

 
تازه هاي پايگاه
ورود اعضا
برای ورود به صندوق خودتان و ارسال استفتاء و دریافت پاسخ (پس از ورود) به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه فرمایید.

رمز عبورتان را فراموش كرده ايد؟
هنوز ثبت نام نكرده ايد؟ برگه ثبت نام
خورشیدهای فروزان
خبر خوان
كليه حقوق نزد پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله حاج سيدعلي محمد دستغيب محفوظ ميباشد.