arrowصفحه اصلي
پیام مرجع عالیقدرحضرت آیت الله سیدعلی محمددستغیب درحمایت ازبیانات آیت الله هاشمی رفسنجانی چاپ ايميل

بسمه تعالی

قال الله تعالی: (ابلّغکم رسالات ربّی و انا لکم ناصحٌ امین)اعراف68

حضور محترم حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام راحل (رحمة الله ) و انقلاب اسلامی ایران

نصایح خیر خواهانه جنابعالی در نماز جمعه تهران در روز بیست و ششم تیر ماه را همه شنیدند و آنچه پیش آمده از نگرانی بسیاری از مردم این سرزمین که همه مسلمان و دوستداران اهل بیت پیغمبر اسلام (صلی الله علیه و آله) هستند بازگو کردید . و رنجش خاطر آن عده کثیر از مردم را تذکر دادید. ما شاهد ضرب و شتم مردم بی دفاع بخصوص دانشگاهیان بودیم. پر کردن زندان ها و باز جوئی های آنچنانی که بر کسی پوشیده نیست.

 شما پیشنهادهای خوبی برای التیام نسبی دادید، آزادی همه ی زندانیان ، دلجوئی از آنها و خانواده آنها و اینکه بتوانند آزادانه حرف منطقی خود را بزنند و همچنین رسانه های جمعی قضاوت یکطرفه نداشته باشند.

   این جانب عرض می کنم از گذشته تا به امروز مردم پشتیبان فقهاء عدول بوده اند. بکار بردن سلاح سرد و یا احیاناً گرم و زندان برای مقلّدین آقایان و دوستداران اسلام  و روحانیت یعنی برگشت از دین و تنها ماندن ،و این نه تنها نفعی ندارد که ضرر هم خواهد داشت و معنی حفظ نظام این نیست و این گونه نمی شود اسلام و انقلاب را حفظ کرد. این قبیل رفتارها دور نمودن مردم از نظام و اسلام است. آمریکا ، روسیه ، چین و هر ابرقدرت دیگری هیچگاه دوست ما نبوده و در آینده هم نخواهند بود . خیر در دوستی و همدلی با مردم است . این جانب آنچه از سخنان حضرت آیة الله هاشمی رفسنجانی شنیدم خیر خواهانه بود . نهیب دادن به ایشان و هتک حرمت ایشان به خاطر سخنان حق جایز نیست .

   به هر حال لازم است به خواسته های منطقی دوستداران امام و انقلاب آقایان میرحسین موسوی و حجت الاسلام و مسلمین کروبی و محسن رضایی که عده ی بسیاری به آنها رأی داده اند گوش فرا داد که یقینا با دوستی بسیاری از مردم مواجه خواهیم شد. ضمنا متذکر می شوم تاریخ مسلمین به خصوص شیعه شهادت می دهد که تا به امروز مرجع و ملجأ مردم ،علما و مراجع بوده اند ،لذا قلم و بیان خیرخواهانه و حق طلبانه مراجع و علما ،باید مستمر بر این معنا باشد تا هیچ شائبه ی جدایی مراجع و علما از مردم حاصل نشود.

سید علی محمّد دستغیب

29/4/88         

 

 
< بعد   قبل >
نمونه ای از استفتائات
hadis2.jpg
جديدترين استفتائات
china top travel
یادی از شهدای حوزه

شهید عزیز حبیب روزیطلب

ما همیشه زیر باران خدای تعالی بوده‌ایم و حس نمی‌کرده‌ایم، نمی‌فهمیده‌ایم، این جاست (در جبهه) که خدا را به خود نزدیک‌تر از همه وقت درک می‌کنیم.

بعضی‌ها جسمشان هم به آسمان می‌رود، یعنی که جسمشان هم از جنس روحشان می‌شود. این را بارها گفته‌ام که هیچ دلم نمی‌خواهد از جسمم ذرّه‌ای بر خاک بماند. به بچّه‌ها می‌گفتم اگر از جسمم اثری ماند، بعد از دفن، بر آن سنگی نیندازید و اگر سنگی گذاشتید، بر آن اسمم را ننویسید.

 
 
مطلب مهم

حضرت آ‌یت‌الله حاج سید علی محمد دستغیب:
اگر عرفان حقیقی - نه تصوّف و درویش‌مآبی - خدشه‌دار شود چیزی جز الفاظ و اصطلاحات باقی نمی‌ماند و آن مغزی که باید در جان انسان تاثیر کند، یافت نمی‌شود.
 

 
تازه هاي پايگاه
ورود اعضا
برای ورود به صندوق خودتان و ارسال استفتاء و دریافت پاسخ (پس از ورود) به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه فرمایید.

رمز عبورتان را فراموش كرده ايد؟
هنوز ثبت نام نكرده ايد؟ برگه ثبت نام
خورشیدهای فروزان
خبر خوان
كليه حقوق نزد پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله حاج سيدعلي محمد دستغيب محفوظ ميباشد.